
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 5 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 µA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 500 V |
| On-State Voltage | 1.25 V |
| On-State Current | 500 mA |
Stock: 12267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.22656 | $2.26560 |
| 50 | $0.17045 | $8.52250 |
| 100 | $0.12824 | $12.82400 |
| 500 | $0.08635 | $43.17500 |
| 1000 | $0.06574 | $65.74000 |
| 3000 | $0.05739 | $172.17000 |
| 5000 | $0.05010 | $250.50000 |
| 10000 | $0.04634 | $463.40000 |
